Our countries
Benefits of BMI EverGuard Extreme® TPO 80-mil Membrane include:
We're here to help - get in touch and one of our experts will help you out.
| Appearance Attributes | |
|---|---|
| Colour | White |
| Texture Family | Standard |
| Variant Attribute | size |
| Measurements | |
|---|---|
| Coverage | 600 m² |
| Length | 30.5 m |
| Width | 1.83 m |
| Packaging Information | |
|---|---|
| Packaging Type | Roll |
| Weight Per Pack | 114.3 kg |
| Weight Attributes | |
|---|---|
| Weight | 191KG |
Colour
White
Texture Family
Standard
Variant Attribute
size
Coverage
600 m²
Length
30.5 m
Width
1.83 m
Packaging Type
Roll
Weight Per Pack
114.3 kg
Weight
191KG
Are you looking for a quote or information on some of our products? Complete your details below and we will get in touch and get our local sales team to assist you.
Enquiry form
| Type | Size | Actions | |
|---|---|---|---|
Data sheets | 1.67 MB |
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.