Our countries
BMI Benefits of EverGuard Extreme® TPO 60-mil Membrane include:
We're here to help - get in touch and one of our experts will help you out.
| Appearance Attributes | |
|---|---|
| Colour | White |
| Texture Family | Standard |
| Variant Attribute | size |
| Measurements | |
|---|---|
| Coverage | 1000 m² |
| Length | 30.5 mm |
| Width | 1.52 mm |
| Packaging Information | |
|---|---|
| Packaging Size | Half Roll |
| Packaging Type | roll |
| Packaging Weight | 73.5 kg |
Colour
White
Texture Family
Standard
Variant Attribute
size
Coverage
1000 m²
Length
30.5 mm
Width
1.52 mm
Packaging Size
Half Roll
Packaging Type
roll
Packaging Weight
73.5 kg
Are you looking for a quote or information on some of our products? Complete your details below and we will get in touch and get our local sales team to assist you.
Enquiry form
| Type | Size | Actions | |
|---|---|---|---|
Data sheets | 1.55 MB |
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.