Velg en region. Nettstedet du ser på nå inneholder produkter som er tilgjengelige i Norge. Produkter fra andre markeder oppfyller kanskje ikke de norske standardene for byggematerialer.
Dette nettstedet er beskyttet av reCAPTCHA og Googles Personvernregler og Vilkår for bruk gjelder.
KDN engobert høstrød har en integrert farget sjatering som simulerer naturlig elde av tegltaksteinen.
Engobert tegl lages ved at det legges en farget leirblanding på taksteinens overside før brenning. Under brenningen forenes så leirmiksene slik at den fargede overflaten blir en integrert del av taksteinen. Gir en matt overflate i et bredt fargeutvalg.
KDN tegltakstein er noe av det mest eksklusive du kan ha på taket. Den har vært på markedet i mer enn 100 år og produseres i Tegelen i Holland. Forventet levetid er 75 år eller mer.
Innfarget tegl i matt finnish
flere fargekobinasjoner
Over 100 år på markedet
Ekte hollandsk tegltakstein
Her finner du informasjon om hvor du kan få kjøpt produktet nær deg.
| Eksterne spesifikasjoner | |
|---|---|
| NOBB-nummer | 21280854 |
| Farge og overflate | |
|---|---|
| Farge | Høstrød |
| Overflate | Engobert |
| Generell informasjon | |
|---|---|
| Artikkelnummer | 10006926 |
| Classification | CLAY |
| GTIN nummer | 6415920067851 |
| Materiale | Tegl |
| Produkt type | Normalstein |
| Monteringsspesifikasjon | |
|---|---|
| Dekkebredde | 216-218 mm |
| Hengelengde | 333 mm |
| Lekteavstand | 293±5 mm |
| Minste lekteavstand | 293 mm |
| Største lekteavstand | 298 mm |
| Type takstein | Normalstein |
| Produktdata | |
|---|---|
| Bredde | 256 mm |
| Høyde | 55 mm |
| Lengde | 361 mm |
| Spesifikasjoner | |
|---|---|
| Dekk lengde | 218 mm |
| Stk per m² | 15,3-16 |
| Største lekteavstand | 293 mm |
| Takspesifikasjoner | |
|---|---|
| Laveste takvinkel | 15 ° |
| Vekt | |
|---|---|
| Nettovekt | 2.8 kg |
| Vekt pr.kvm | 44 kg |
NOBB-nummer
21280854
Farge
Høstrød
Overflate
Engobert
Artikkelnummer
10006926
Classification
CLAY
GTIN nummer
6415920067851
Materiale
Tegl
Produkt type
Normalstein
Dekkebredde
216-218 mm
Hengelengde
333 mm
Lekteavstand
293±5 mm
Minste lekteavstand
293 mm
Største lekteavstand
298 mm
Type takstein
Normalstein
Bredde
256 mm
Høyde
55 mm
Lengde
361 mm
Dekk lengde
218 mm
Stk per m²
15,3-16
Største lekteavstand
293 mm
Laveste takvinkel
15 °
Nettovekt
2.8 kg
Vekt pr.kvm
44 kg
Har du spørsmål om produktet, systemer eller annet? Vi er her for å hjelpe deg - kontakt oss så vil en av våre eksperter hjelpe deg.
| Type | Filstørrelse | Last ned eller kopier | |
|---|---|---|---|
Monteringsanvisninger | 2.49 MB |
Dette nettstedet er beskyttet av reCAPTCHA og Googles Personvernregler og Vilkår for bruk gjelder.