Vælg din region
Denne hjemmeside er beskyttet af reCAPTCHA, og Googles privatlivspolitik og vilkår for brug gælder.
Den traditionelle og meget populære betontagsten. En målfast, ensartet og holdbar tagsten, hvis bølgede form er skræddersyet til dansk byggeri. Gennemfarvet i vejrbestandige og vedligeholdelsesfrie materialer.
Farvebestandig og vedligeholdelsesfrie materialer
Ideel til nybyggeri samt renovering
30 års produktgaranti
2 smukke farver
Uanset om du har brug for information om vores produkter, rådgivning eller støtte til beregninger, står vi gerne til rådighed for dig.
Tlf. +4596316100
Mail: kundeservice.dk@bmigroup.com
| Farve | |
|---|---|
| Farve | Koralrød |
| General Information | |
|---|---|
| DB Varenummer | 1873198 |
| EAN/GTIN nummer | 6415920424029 |
| Materiale | Beton |
| Produkt type | Tagsten |
| Mål | |
|---|---|
| Bredde | 330 mm |
| Dækbredde | 299 +/- 1 mm |
| Længde | 420 mm |
| Specifikationer | |
|---|---|
| Lægteafstand | v/undertag: 270-370 mm / v/understrygn.: 270-340 mm |
| Taghældning | ved undertag min. 14° / ved understrygning min. 20° |
| Tiles Attributes | |
|---|---|
| Average Deck Width | 299 mm |
| Maximum Batten Spacing | 370 mm |
| Minimum Batten Spacing | 270 mm |
| Vægt | |
|---|---|
| Vægt | 4,3 kg |
Farve
Koralrød
DB Varenummer
1873198
EAN/GTIN nummer
6415920424029
Materiale
Beton
Produkt type
Tagsten
Bredde
330 mm
Dækbredde
299 +/- 1 mm
Længde
420 mm
Lægteafstand
v/undertag: 270-370 mm / v/understrygn.: 270-340 mm
Taghældning
ved undertag min. 14° / ved understrygning min. 20°
Average Deck Width
299 mm
Maximum Batten Spacing
370 mm
Minimum Batten Spacing
270 mm
Vægt
4,3 kg
Uanset om du har brug for information om vores produkter, rådgivning eller støtte til beregninger, er du altid velkommen til at kontakte vores kundeservice.
Kundeservice
Tlf. +4596316100
Mail: kundeservice.dk@bmigroup.com
| Titel | Filstørrelse | Download eller kopier | |
|---|---|---|---|
Betontagsten udvalg | 837.61 kB | ||
Produktdatablad B&C Dobbelt-S | 3.01 MB | ||
Tegl og Beton - Monteringsvejledning | 5.24 MB | ||
Moniers Leverandørbrugsanvisning | 761.13 kB | ||
Betontagsten - Monteringsvejledning | 8.25 MB | ||
Tegl 36 - BROCHURE | 1.46 MB |
Denne hjemmeside er beskyttet af reCAPTCHA, og Googles privatlivspolitik og vilkår for brug gælder.