Icopal Katto Oy - Yhteystiedot

Katto- ja vedeneristystyöt sekä kattojen huoltopalvelut.
Lue lisää Icopal Katto Oy:stä
Icopal_Katto_Oy_hero_2400x1600

Yhteydenotto:  puh. 020 7436 200 

Sähköposti:  icopalkatto@bmigroup.com

tripla-by-yit2-2000x1126

Toimipisteet

Läntinen teollisuuskatu 10
02920 Espoo 


Vaihde:  puh. 020 7436 200

Sähköposti:  icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Jari Seppä
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 295
jari.seppa@bmigroup.com


Juha Salmela
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 288
juha.salmela@bmigroup.com


Harri Niemi
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 821 8443
harri.niemi@bmigroup.com


Eldar Allev
Myyntipäällikkö, Infra
puh. 020 7436 260
eldar.allev@bmigroup.com


Jorma Tarsa
Tuotantopäällikkö
puh. 020 7436 290
jorma.tarsa@bmigroup.com


Marianne Näsänen
Työturvallisuusinsinööri
puh. 020 7436 289
marianne.nasanen@bmigroup.com


Jukka Laitinen
Projektipäällikkö (tuotanto)
puh. 020 7436 254
jukka.laitinen@bmigroup.com


Joonas Virta
Työnjohtaja
puh. 040 745 2718
joonas.virta@bmigroup.com


Tommi Julkunen
Työnjohtaja
puh. 040 585 6573
tommi.julkunen@bmigroup.com


Maarit Leppänen
Myyntiassistentti
puh. 040 836 1025  
maarit.leppanen@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Ranja Heimo
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 229
ranja.heimo@bmigroup.com


Jouni Argillander
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 245
jouni.argillander@bmigroup.com


Henry Lignell
Työnjohtaja
puh. 020 7436 291
henry.lignell@bmigroup.com


Tommi Nyberg
Työnjohtaja
puh. 020 7436 275
tommi.nyberg@bmigroup.com


Hiidenkatu 9
20360 Turku


Vaihde:  puh. 020 7436 200

Sähköposti:  icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Eldar Allev
Myyntipäällikkö, Infra
puh. 020 7436 260
eldar.allev@bmigroup.com


Heikki Saurus
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 344
heikki.saurus@bmigroup.com


Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 313
petteri.rauhala@bmigroup.com


Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 020 7436 334
antti.nieminen@bmigroup.com


Timo Mäki
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 346
timo.maki@bmigroup.com


Seija Areva
Myyntiassistentti
puh. 020 7436 343
seija.areva@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Timo Mäki
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 346
timo.maki@bmigroup.com


Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 313
petteri.rauhala@bmigroup.com


Aarporankatu 15 A
33840 Tampere


Vaihde:  puh. 020 7436 200 

Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Eldar Allev
Myyntipäällikkö, Infra
puh. 020 7436 260
eldar.allev@bmigroup.com


Antti Lipasti
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 661 3090
antti.lipasti@bmigroup.com


Veli-Matti Tilvis
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8674 485
veli.matti.tilvis@bmigroup.com


Mihkal Laiti
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 1217 545
mihkal.laiti@bmigroup.com


Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 020 7436 334
antti.nieminen@bmigroup.com


Jarkko Salminen
Työnjohtaja
puh. 020 7436 340
jarkko.salminen@bmigroup.com


Marjo Kantonen
Myyntiassistentti
puh. 020 7436 324
marjo.kantonen@bmigroup.com


Mari Talvitie
Myyntiassistentti
puh. 020 7436 327
mari.talvitie@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Antti Lipasti
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 661 3090
antti.lipasti@bmigroup.com


Tapani Ilomäki
Työnjohtaja
puh. 040 5931 532
tapani.ilomaki@bmigroup.com


Sauli Tölli
Työnjohtaja
puh. 040 8278 599
sauli.tolli@bmigroup.com


Lakkilantie 4
15150 Lahti


Vaihde:  puh. 020 7436 200 

Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Mika Helenius
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 595
mika.helenius@bmigroup.com


Antti Juntunen
Myyntipäällikkö
puh. 040 759 1312
antti.juntunen@bmigroup.com


Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 020 7436 584
kristian.sainio@bmigroup.com


Sami Hannula
Työnjohtaja
puh. 040 677 2217
sami.hannula@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Mika Helenius
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 595
mika.helenius@bmigroup.com


Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö
puh. 020 7436 584
kristian.sainio@bmigroup.com


Puuralantie 3
40800 Vaajakoski


Vaihde:  puh. 020 7436 200 

Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Eldar Allev
Myyntipäällikkö, Infra
puh. 020 7436 260
eldar.allev@bmigroup.com


Veli-Matti Tilvis
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8674 485
veli.matti.tilvis@bmigroup.com


Mihkal Laiti
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 1217 545
mihkal.laiti@bmigroup.com


Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 020 7436 334
antti.nieminen@bmigroup.com


Pekka Koskinen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 355
pekka.koskinen@bmigroup.com


Ari Puttonen
Työnjohtaja
puh. 020 7436 320
ari.puttonen@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Antti Lipasti
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 661 3090
antti.lipasti@bmigroup.com


Pekka Koskinen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 355
pekka.koskinen@bmigroup.com


Ari Puttonen
Työnjohtaja
puh. 020 7436 320
ari.puttonen@bmigroup.com


Kanahaukantie 22
28220 Pori


Vaihde:  puh. 020 7436 200 

Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Eldar Allev
Myyntipäällikkö, Infra
puh. 020 7436 260
eldar.allev@bmigroup.com


Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 313
petteri.rauhala@bmigroup.com


Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 020 7436 334
antti.nieminen@bmigroup.com


Pertti Riikonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 350
pertti.riikonen@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 313
petteri.rauhala@bmigroup.com


Pertti Riikonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 350
pertti.riikonen@bmigroup.com


Pulttikatu 5
50170 Mikkeli


Vaihde:  puh. 020 7436 200 

Sähköposti:  icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Toni Himanen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8273 135
toni.himanen@bmigroup.com


Antti Juntunen
Myyntipäällikkö
puh. 040 759 1312
antti.juntunen@bmigroup.com


Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 020 7436 584
kristian.sainio@bmigroup.com


Petri Eloranta
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 6609 084
petri.eloranta@bmigroup.com


Perttu Neuvonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 379
perttu.neuvonen@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Toni Himanen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8273 135
toni.himanen@bmigroup.com


Perttu Neuvonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 020 7436 379
perttu.neuvonen@bmigroup.com


Lumitie 1
70700 Kuopio


Vaihde:   puh. 020 7436 200

Sähköposti:   icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Risto Pelli
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 304
risto.pelli@bmigroup.com


Sakari Pietilä
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 621 4378
sakari.pietila@bmigroup.com


Mikko Tikkanen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 532 0018
mikko.tikkanen@bmigroup.com


Antti Juntunen
Myyntipäällikkö
puh. 040 759 1312
antti.juntunen@bmigroup.com


Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 020 7436 584
kristian.sainio@bmigroup.com


Jari Savolainen
Projektipäällikkö
puh. 020 7436 501
jari.savolainen@bmigroup.com


Pekka Pesonen
Työnjohtaja (myynti ja tuotanto)
puh. 020 7436 528
pekka.pesonen@bmigroup.com


Miro Janhunen
Työnjohtaja
puh. 040 703 5052
miro.janhunen@bmigroup.com


Anton Mäki
Projekti-insinööri
puh. 040 653 8302
anton.maki@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Risto Pelli
Aluemyyntipäällikkö
puh. 020 7436 304
risto.pelli@bmigroup.com


Pekka Pesonen
Työnjohtaja
puh. 020 7436 528
pekka.pesonen@bmigroup.com


Toimisto

Veistämötie 8
90620 Oulu


Varasto

Piuhatie 12
90630 Oulu


Vaihde:   puh. 020 7436 200 

Sähköposti: 
  icopalkatto@bmigroup.com



Urakointi


Petri Sainila
Projektipäällikkö (myynti ja tuotanto)
puh. 040 4859 249
petri.sainila@bmigroup.com


Antti Juntunen
Myyntipäällikkö
puh. 040 759 1312
antti.juntunen@bmigroup.com


Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 020 7436 584
kristian.sainio@bmigroup.com


Minna Rantakokko
Myyntiassistentti
puh. 020 7436 365
minna.rantakokko@bmigroup.com



Huoltopalvelu


Petri Sainila
Projektipäällikkö (myynti ja tuotanto)
puh. 040 4859 249
petri.sainila@bmigroup.com



Eldar Allev
Myyntipäällikkö, Infra
puh. 020 7436 260
eldar.allev@bmigroup.com


Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 020 7436 584
kristian.sainio@bmigroup.com