Icopal Katto Oy - Yhteystiedot

Katto- ja vedeneristystyöt sekä kattojen huoltopalvelut.
Lue lisää Icopal Katto Oy:stä
IMG - Metallic-bitumikermin levitys - Icopal Katto Oy - 2400 px / 1600 px

Sähköposti:  icopalkatto@bmigroup.com

IMG - Kauppakeskus Tripla YIT havainnekuva - 2000 px / 1126 px

Toimipisteet

Läntinen teollisuuskatu 10
02920 Espoo 
Vaihde:
 puh. 020 7436 200
Sähköposti:  icopalkatto@bmigroup.com





Urakointi


Jari Seppä
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 532 8516
jari.seppa@bmigroup.com

Harri Niemi
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 821 8443
harri.niemi@bmigroup.com

Eldar Allev
Myyntipäällikkö
puh. 040 042 6946
eldar.allev@bmigroup.com

Petri Koskinen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 865 9572
petri.koskinen@bmigroup.com

Janne Innanen
Tuotantopäällikkö
Puh. 040 523 3195
janne.innanen@bmigroup.com

Marianne Näsänen
Työturvallisuusinsinööri
puh. 040 358 5175
marianne.nasanen@bmigroup.com

Jukka Laitinen
Projektipäällikkö (tuotanto)
puh. 040 040 0331
jukka.laitinen@bmigroup.com

Joonas Virta
Työnjohtaja
puh. 040 745 2718
joonas.virta@bmigroup.com

Tommi Julkunen
Työnjohtaja
puh. 040 585 6573
tommi.julkunen@bmigroup.com

Maarit Leppänen
Myyntiassistentti
puh. 040 836 1025
maarit.leppanen@bmigroup.com

Henry Lignell
Työnjohtaja
puh. 040 593 8675
henry.lignell@bmigroup.com

Juha Kovero
Työnjohtaja
puh. 040 831 7366
juha.kovero@bmigroup.com

Huoltopalvelu


Ranja Heimo
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 057 4757
ranja.heimo@bmigroup.com

Jouni Argillander
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 569 8781
jouni.argillander@bmigroup.com

Tommi Nyberg
Työnjohtaja
puh. 040 044 3275
tommi.nyberg@bmigroup.com

Peter Nyberg
Työnjohtaja
puh. 041 314 0065
peter.nyberg@bmigroup.com

Hiidenkatu 9
20360 Turku
Vaihde: puh. 020 7436 200
Sähköposti: icopalkatto@bmigroup.com

Urakointi


Mihkal Laiti
Myyntipäällikkö
puh. 040 1217 545
mihkal.laiti@bmigroup.com

Heikki Saurus
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 508 8615
heikki.saurus@bmigroup.com

Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 044 053 3711
petteri.rauhala@bmigroup.com

Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 050 383 1773
antti.nieminen@bmigroup.com

Timo Mäki
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 737 8113
timo.maki@bmigroup.com

Seija Areva
Myyntiassistentti
puh. 040 059 3339
seija.areva@bmigroup.com

Huoltopalvelu


Timo Mäki
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 737 8113
timo.maki@bmigroup.com

Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 044 053 3711
petteri.rauhala@bmigroup.com

Aarporankatu 15 A
33840 Tampere
Vaihde: puh. 020 7436 200
Sähköposti: icopalkatto@bmigroup.com

Urakointi


Mihkal Laiti
Myyntipäällikkö
puh. 040 1217 545
mihkal.laiti@bmigroup.com

Veli-Matti Tilvis
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8674 485
veli.matti.tilvis@bmigroup.com

Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 050 383 1773
antti.nieminen@bmigroup.com

Jarkko Salminen
Työnjohtaja
puh. 040 182 6760
jarkko.salminen@bmigroup.com

Marjo Kantonen
Myyntiassistentti
puh. 040 754 5482
marjo.kantonen@bmigroup.com

Mari Talvitie

Myyntiassistentti
puh. 040 635 0547
mari.talvitie@bmigroup.com

Huoltopalvelu


Tapani Ilomäki
Työnjohtaja
puh. 040 5931 532
tapani.ilomaki@bmigroup.com

Sauli Tölli
Työnjohtaja
puh. 040 8278 599
sauli.tolli@bmigroup.com

Lakkilantie 4
15150 Lahti

Vaihde:  puh. 020 7436 200 
Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com

Urakointi

Mika Helenius
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 169 9460
mika.helenius@bmigroup.com

Antti Juntunen
Myyntipäällikkö
puh. 040 759 1312
antti.juntunen@bmigroup.com

Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 040 672 2063
kristian.sainio@bmigroup.com

Sami Hannula
Työnjohtaja
puh. 040 677 2217
sami.hannula@bmigroup.com

Mika Nurminen
Työnjohtaja
puh. 040 634 4831
mika.nurminen@bmigroup.com

Huoltopalvelu

Mika Helenius
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 169 9460
mika.helenius@bmigroup.com

Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö
puh. 040 672 2063
kristian.sainio@bmigroup.com

Puuralantie 3
40800 Vaajakoski

Vaihde:  puh. 020 7436 200 
Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com

Urakointi

Mihkal Laiti
Myyntipäällikkö
puh. 040 1217 545
mihkal.laiti@bmigroup.com

Veli-Matti Tilvis
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8674 485
veli.matti.tilvis@bmigroup.com

Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 050 383 1773
antti.nieminen@bmigroup.com

Pekka Koskinen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 516 9434
pekka.koskinen@bmigroup.com

Ari Puttonen
Työnjohtaja
puh. 040 610 5230
ari.puttonen@bmigroup.com

Huoltopalvelu

Pekka Koskinen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 516 9434
pekka.koskinen@bmigroup.com

Ari Puttonen
Työnjohtaja
puh. 040 610 5230
ari.puttonen@bmigroup.com

Kanahaukantie 22
28220 Pori

Vaihde:  puh. 020 7436 200 
Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com

Urakointi

Mihkal Laiti
Myyntipäällikkö
puh. 040 1217 545
mihkal.laiti@bmigroup.com

Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 044 053 3711
petteri.rauhala@bmigroup.com

Antti Nieminen
Tuotantopäällikkö
puh. 050 383 1773
antti.nieminen@bmigroup.com

Pertti Riikonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 776 4578
pertti.riikonen@bmigroup.com

Huoltopalvelu

Petteri Rauhala
Aluemyyntipäällikkö
puh. 044 053 3711
petteri.rauhala@bmigroup.com

Pertti Riikonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 776 4578
pertti.riikonen@bmigroup.com

Pulttikatu 5
50170 Mikkeli

Vaihde:  puh. 020 7436 200 
Sähköposti: 
 icopalkatto@bmigroup.com

Urakointi

Toni Himanen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8273 135
toni.himanen@bmigroup.com

Antti Juntunen
Myyntipäällikkö
puh. 040 759 1312
antti.juntunen@bmigroup.com

Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 040 672 2063
kristian.sainio@bmigroup.com

Petri Eloranta
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 6609 084
petri.eloranta@bmigroup.com

Perttu Neuvonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 542 2465
perttu.neuvonen@bmigroup.com

Huoltopalvelu

Toni Himanen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 8273 135
toni.himanen@bmigroup.com

Perttu Neuvonen
Työnjohtaja (tuotanto)
puh. 040 542 2465
perttu.neuvonen@bmigroup.com

Lumitie 1
70700 Kuopio

Vaihde:   puh. 020 7436 200
Sähköposti:   icopalkatto@bmigroup.com

Urakointi

Mikko Tikkanen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 532 0018
mikko.tikkanen@bmigroup.com

Sakari Pietilä
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 621 4378
sakari.pietila@bmigroup.com

Risto Pelli
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 044 5785
risto.pelli@bmigroup.com

Antti Juntunen
Myyntipäällikkö
puh. 040 759 1312
antti.juntunen@bmigroup.com

Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö, Infra
puh. 040 672 2063
kristian.sainio@bmigroup.com

Miro Janhunen
Työnjohtaja
puh. 040 703 5052
miro.janhunen@bmigroup.com

Anton Mäki
Projekti-insinööri
puh. 040 653 8302
anton.maki@bmigroup.com

Sami Sissala
Työnjohtaja
puh. 040 585 4252
sami.sissala@bmigroup.com

Huoltopalvelu

Mikko Tikkanen
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 532 0018
mikko.tikkanen@bmigroup.com

Risto Pelli
Aluemyyntipäällikkö
puh. 040 044 5785
risto.pelli@bmigroup.com

Pekka Pesonen
Työnjohtaja
puh. 040 827 1638
pekka.pesonen@bmigroup.com

Eldar Allev
Myyntipäällikkö
puh. 040 042 6946
eldar.allev@bmigroup.com

Kristian Sainio
Tuotantopäällikkö
puh. 040 672 2063
kristian.sainio@bmigroup.com